Jump to content
Sign Up
Activity
Sign in to follow this  
Curentz

[Bancuri] Curentz

Recommended Posts

Aseara, in club, un tip tot incerca s-o agate pe nevasta-mea.
“- Prietene”, ii zic, “du-te, arunca-te de pe un pod si aterizeaza pe burta!”
Dupa ce-a plecat tipul bombanind, imi spune nevasta-mea: 
“- Nu stiam ca ma poti apara, cum ai facut-o acum!”
“- Da’ de unde”, ii raspund eu , “doar ii ofeream optiuni mai bune!”

Se spune că în armata lui Napoleon era un soldat care ii semăna atât de bine încât toată lumea credea că este Napoleon în travesti, venit în inspecție.
Normal, chestia ajunge și la urechile lui Napoleon care se hotăraște sa vadă cu ochii lui cât de mare e asemănarea.
Il cheamă la el pe soldat, îl examinează se uita ba în oglindă, ba la soldat și în cele din urma îl întreabă:
– Ascultă soldat, mama ta a fost servitoare la curtea tatălui meu?
– Nu, să trăiți, tatăl meu a fost servitor la curtea mamei dvs!

Bulă merge la un bordel.
– Vreau o fată, dar să ştiţi că eu sunt sadic. Plătesc oricât!
Patroana îl conduce într-o cameră de lux.
– La mine, plata e înainte, zice fata. Am auzit că eşti sadic, aşa că vreau banii înainte. 2000 de euro!
Scoate Bulă banii şi-i dă fetei.
– Auzi, zice fata, dar cum se manifestă sadismul tău?
– Mai întâi te bat, după care te f*t, după care iar te bat, apoi te f*t din nou.
– Până când? întreabă îngrozită fata.
– Până când îmi dai banii înapoi.

Bula si Bruce Lee merg la un mall din bucuresti sa bea si ei ceva .La un moment dat Bula se imbatase si zise :
-Dami o lovitura in obrazul drept !
-Nu,ca o sa te doara !
-Da odata !
Peste cinci minute Bula se trezeste si intreaba :
-Ce a fost asta ?
-K5 !
Mai incolo ii zice iar :
-Dami o lovitura in obrazul stang !
-Nu,ca o sa te doara !
-Da odata !
Peste cinci ore Bula se trezeste si intreaba :
-Ce a fost asta ?
-Cheia Chinei !
Dupa vreo ora zice Bula :
-Ma tu miai dat doua lovituri , pot sati dau si eu o lovitura ?
-Da .
Dupa 15 ore Bruce Lee se trezeste din coma si il intreaba pe Bula :
-Ce a fost asta ?
-Cheia Franceza !

Ginecologie. Vine doamna afro americana si se pune pe scaunul ala special.
Doctorul se spala si sterilizeaza mainile, isi pune manusile, apoi vreme de doua minute o examineaza. Dupa aceasta, isi scoate manusile, se tranteste in fotoliu si striga:
– Evrika!!! Am gasit!!
Doamna foarte speriata, il intreaba:
– Ce ati gasit? E ceva grav? Spune-mi doctore!
Doctorul ca trezit din transa zice:
– Nu doamna! Stati linistita, m-am hotarat: O sa-mi iau un Porsche Cayenne negru cu tapiterie rosie!

Bulă are probleme de sănătate, obezitate, colesterol, tensiune mărită, ficat mărit, aşa că merge la doctor. Îl întreabă doctorul: – Ia zi, Bulă, obişnuieşti să fumezi? Bulă: – Mmm… Aşa şi aşa… – Dar cât înseamnă „aşa şi aşa”? – Mmm… Păi cam 4 pachete pe zi. – Dulciuri mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa… Cam 5 ciocolate pe zi. – Sărat mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa… Cam o solniţă pe zi pun în mâncare. – Grăsimi mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa… Cam un kil- două de slană pe zi… – Prăjit mănânci? – Mmm… Aşa şi aşa… Pe zi… Cam câte o omletă de 4 ouă şi cartofi prăjiţi, asezonaţi cu cârnaţi. – Aha… Dar de băut, bei? – A, da! De băut, beau!
Citeşte întreaga ştire: Bancuri - Top 100 de glume bune, pentru toată lumea

Merge Bulă la un magazin alimentar și întreabă: -Bună ziua, fiți amabilă, aveți pâine? -Da avem, de care doriți? -Păi aveți de mai multe feluri? -Da, de azi, de ieri și de alaltăieri. -Bineînțeles că doresc una de azi! -Reveniți, vă rog, peste 2 zile! Ce meserie au părinții voștrii? întreabă profesoara -Tata e inginer, zice Gheorghe -Tata e mecanic, zice Ionel -Tata e șef, zice Bulă -Cum așa Bulă? – întreabă mirată profa -Are 500 de oameni sub el -Cu ce se ocupă deci? -Taie iarbă-n cimitir

ulă și Ștrulă ies de la biserică. Bulă se întreabă dacă e ok să fumeze în timp ce se roagă. Ștrulă răspunde: -De ce nu întrebi preotul? Bulă se duce și-l întreabă: – Sfinția ta, pot să fumez când mă rog? Dar preotul spune: -Nu, fiule nu se poate. E o lipsă de respect pentru religia noastră. Bulă se întoarce la prietenul lui și-i spune ce i-a spus preotul. Ștrulă spune: -Nu mă miră. Ai pus greșit întrebarea. Ia să încerc și eu. Ștrulă se duce la preot și îl întreabă: -Sfinția ta, pot să mă rog în timp ce fumez? La care preotul răspunde: -Bineînțeles, fiule. Bineînțeles.

Bulă la ora de Sociologie: -Numim hoț pe cel care ia proprietatea altuia – explică profesorul. -Bulă, tu nu ești atent! -Ba da, domnule profesor. -Atunci spune-mi, ce aș fi eu dacă ți-aș scoate din buzunar 1000 de lei? -Vrăjitor, domnule profesor. Bulă, pe care raft din bibliotecă ai pus cărţile de matematică?  – La raftul de cărţi horror.

Profesoara:  – Bulă, cum se numesc persoanele care continuă să vorbească altora, deşi e clar că cele din urmă nu mai sunt interesate de discuţie?  Bulă:  – Se numesc profesori, doamnă. Bulă, la ora de gramatică. Profesorul: -Eu nu am mâncat, tu nu ai mâncat, el nu a mâncat, noi nu am mâncat, voi nu aţi mâncat, ei nu au mâncat! Repetă şi tu, Bula! -Nu a mâncat nimeni! Învăţătoarea: – Bulişor, cum ai reuşit ca în ultima săptămână să nu mai ai nicio greşeală de ortografie în temele de acasă? – Mama e plecată din localitate! Bulă și Ștrulă la ora de istorie: – Cine este autorul grec care a spus: „Tot ceea ce știu e că nu știu nimic”? – Doamna profesoară, acum să nu spuneți, că nu pot să cred că Bulă ar fi grec! Citeşte întreaga ştire: Bancuri - Top 100 de glume bune, pentru toată lumea Citeşte întreaga ştire: Bancuri - Top 100 de glume bune, pentru toată lumea